Izračun zavarovanja zahteva odgovornost in poštenost zavarovalniških delavcev .
Zavarovalniški delavci se zavedaj, da je izračun zavarovanja osnova vsake zavarovalne pogodbe. Izračun zavarovanja omogoča, da obe strani zavarovalne pogodbe dobita pošteno odmerjen delež odgovornosti in koristi. Pravice in dolžnosti, ki jih izračun zavarovanja določa za vsako od udeleženih strani zavarovalne pogodbe so pomembne za uspešnost delovanja zavarovalnice na konkurenčnem trgu, kot tudi zadovoljstvo zavarovanca. Dober izračun zavarovanja bo zavarovalnici, katere predstavnik je zavarovalno pogodbo sklenil, omogočal obstanek in napredek na konkurenčnem zavarovalniškem trgu. Za sklenitelja zavarovalne police bo pošten izračun zavarovanja pomenil osebno zadovoljstvo, hkrati pa verjetnost za nadaljnje poslovno sodelovanje z zavarovalnico. V obeh primerih pošten izračun zavarovanja prinaša reference, ki so dobre za širšo okolico. Zavarovalnica, ki v konkurenčnem okolju posebno dobro posluje ima konkurenčne posnemovalce. S tem se spreminja in razvija zavarovalniška dejavnost. Širša okolica na strani zavarovancev s tem pridobiva vedno kakovostnejše in vedno bolj izboljšane zavarovalniške produkte. Zato je odgovornost in poštenost zavarovalniških delavcev, pri izračunu zavarovanja zelo pomemben. Brez poštenosti in odgovornosti se vsa veriga dogodkov v prihodnosti ne zgodi, s tem se prekine napredek in razvoj tako zavarovalništva kot zavarovancev. Stagnacija in zaostalost sta za družbo zelo nevarna dejavnika. Družba mora napredovati in izboljševati preteklost. Zavarovalniški delavci imajo pri tem svojo pomembno vlogo. Napredek je mogoč le z zagotavljanjem vedno novih dobrin in uživanjem njihovih koristnih lastnosti. Dogodki, ki negativno vplivajo na pridobivanje in uživanje dobrin, ne pomenijo stagnacijo in zaostanek za posameznika, ampak posledično tudi širšo družbo. Okrnjeno pridobivanje in uživanje dobrin se kot slej ko prej razširi na preostale bližnje in daljne so udeležence. Včasih se tega dejstva ne zavedamo, saj smo osredotočeni predvsem na dogodke v ožji okolici. Zavarovalniški delavci zato morajo skrbeti za
varovanje uživanja dobrin odgovorno in pošteno.
Izračun zavarovanja je zelo intenzivna in aktivna dejavnost zavarovalniških delavcev.
Več si preberite tukaj.
ponedeljek, 29. september 2014
sobota, 27. september 2014
Vietnam, dežela, ki dosega velik napredek
Vietnam je dežela, ki se je nekako najbolje spominjamo iz vojne z Američani. Danes pa je to država, v kateri že dolgo vlada mir, glavna mantra pa je denar. Leži na jugovzhodu Azije ob Južno-kitajskem morju. Na splošno ima Vietnam težko, pa tudi zelo pestro zgodovino. Kar tisoč let so bili namreč pod Kitajsko okupacijo, tu pa so bili tudi Španci, Nizozemci, Kmeri, Mongoli, Francozi in Američani, kot zadnji v nizu dolgoletnih osvajanj njihovega ozemlja. Danes se država zelo hitro razvija in je kar druga največja izvoznica riža na svetu. V nekaterih mestih pa so že kar močno vidni znaki globalizacije in so že dobila podobo nam bolj poznanih evropskih prestolnic. Med večjimi mesti najbolj izstopa nekoč Saigon, danes preimenovan v Ho Chi Minh City. Socializem je tisto, kar se čuti na skoraj vsakem koraku, Ho Chi Minh pa je predvsem za severne Vietnamce narodni heroj. Vietnam je dežela, ki bi jo moral vsak, ki veliko potuje vsekakor vsaj enkrat v življenju vključiti na seznam svojih potovanj. Njegova lepota je zares neizmerna, vse to pa dopolnjujejo številni budistični spomeniki, domača kulinarika, prijazni ljudje širokih nasmehov in pa seveda plaže, zaradi katerih se v Vietnam zares splača. Glavno mesto Hanoi daje na popotnika poseben vtis. Kaotično mesto, za katerega potrebujete, da ga zares spoznate, kar nekaj dni. Gorati sever ponuja zares imenitne terene za vse aktivne popotnike, ki obožujejo treking in radi spoznavajo nove stvari, v tem primeru različna gorska plemena, ki še vedno živijo na samosvoj prvotni način. Zaliv Halong, ki pomeni v prevodu zmajev zaliv je pogled, ki presega še tako bogato domišljijo. Številne vasice, cesarska mesta, kraške jame in neskončno dolge plaže kar čakajo, da jih obiščete. Vietnam je država, ki jo obiskujejo turisti in popotniki iz celotnega sveta, kar pa sploh ne preseneča.
sreda, 24. september 2014
Zdravi nohti – nega za lep videz
Zdravi nohti imajo gladko površino in so enakomerne trdote. To pomeni, da se ne luščijo, da ne odstopajo in da se na konicah ne krhajo. Gladki zdravi nohti nimajo nikakršnih vdolbinic ali resic. Teh pa ne smemo zamenjati z vertikalnimi grebeni. Ti niso znak tega, da nohti niso zdravi, ampak so pri nekaterih normalni. Vendar pa niso normalne vdolbine, ki so nastale same od sebe. Izjema so seveda fizične poškodbe. Zdravi nohti imajo enakomerno barvo, nimajo nikakršnih belih lis ali drugih madežev. Bele lise sicer lahko nastanejo tudi kot posledica fizične poškodbe: udarec, močnejši pritisk na nohtu itn. In kako lahko ugotovimo, kaj je fizična poškodba in kaj znak bolezni nohtov? To je zelo preprosto: vse fizične spremembe se s časom prerastejo, bolezenski znaki pa se pojavljajo vse dokler njihovega izvora ne pozdravimo.
Kadar torej nohti postanejo rumenkasti, je potrebno nekaj storiti, saj to niso zdravi nohti. Prav tako se je potrebno obvarovati pred tem, da bi nohti odstopali. Kakršnokoli lomljenje, luščenje in zvijanje je znak bolezni nohtov. V takšnih primerih morate poiskati pomoč pri vašem osebnem zdravniku. Zdravi nohti so namreč pokazatelj splošnega telesnega zdravja, če pa se njihov videz prične spreminjati, je lahko v ozadju tudi kaj bolj resnega.
Manikura nohtov je zelo pomembna za njihovo zdravje in lep videz. Nohte je potrebno vzdrževati tako, da jih redno strižemo in pilimo. Nikoli jih ne grizemo ali tržemo, saj jih bomo tako poškodovali. Še huje pa je, če poškodujemo nohtno posteljico iz katere noht raste, saj lahko tako za vedno uničimo rast nohta. Poškodovana posteljica lahko pomeni, da bo noht izgubil izvorno obliko in bo vedno rastel na čuden način. Zdravi nohti ostanejo takšni celo življenje, če boste za njih skrbeli. Uporabljajte razne zaščitne kreme in vlažilce. Ko si umivate roke, umijte zraven tudi nohte in redno čistite umazanijo, ki se nabira pod njimi.
ponedeljek, 22. september 2014
Vrtno pohištvo, užitek bivanja na prostem
Vrtno pohištvo nam nudi užitek bivanja na prostem .
Okolica doma je zelo prijeten in priporočen del doma. Uredimo in okrasimo ga po svojem okusu. Vrtno pohištvo je nepogrešljiv element , ki okolico doma spremeni v uporaben in koristen prostor. Na tem prostoru lahko opravljamo mnoge aktivnosti. Predvsem je vrtno pohištvo uporabno v toplejših mesecih leta. Na Primorskem, kjer so temperature milejše tudi nekoliko več časa. Če je pomlad zgodnejša ali jesenske temperature prijetnejše, se lahko uporabnost še toliko bolj poveča. Vrtno pohištvo izbiramo po mnogih značilnostih in lastnostih. Predvsem moramo pri izbiri misliti na svoje želje in zahteve. Nekateri vrtno pohištvo izbirajo predvsem po uporabni noti in dajejo praktičnosti, priročnosti, funkcionalnosti prednost pred obliko in dizajnom. Obratno razmislijo kupci, ki vidijo čar vrtnega pohištva v ujemanju z okolico.
Vrtno pohištvo je lahko narejeno iz različnih materialov, v različnih izvedbah, različnih oblikovnih prijemih in izvedeno v različnih oblikovnih lastnostih. Za
vrtno pohištvo je značilna lastnost predvsem uporaba zunaj doma. V nekaterih primerih gre lahko za pohištvo, ki ga v zimskih mesecih lahko koristno uporabimo v notranjosti doma. Predvsem je in mora biti vrtno pohištvo namenjeno uporabi zunaj doma z odpornostjo na vse vremenske vplive. Predvsem dež in sonce sta dve vremenski nevšečnosti, ki vrtno pohištvo dodobra preizkušata v času in kakovosti. Dobro vrtno pohištvo bomo lahko uporabljali več sezon, manj kakovostno pohištvo bo obratno temu, svoje lastnostih pokazalo že v prvi ali drugi sezoni uporabe. Seveda je od okusov različno tudi moč pričakovati lastnosti. Pričakovane lastnosti se pri izbiri in uporabi določenega modela kažejo v spektru med dobrimi in manj dobrimi lastnostnimi. Vrtno pohištvo, ki je lahko in enostavno za premikanje ne more biti enako masivno in ne more nuditi občutka masivnosti, kot vrtno pohištvo, katerega ni enostavno premikati.
Vrtno pohištvo je odraz razmišljanja lastnika o vseh na ogled in uporabi izpostavljenih lastnostih.
ponedeljek, 15. september 2014
Smučanje, starodavna aktivnost
Smučanje je starodavna aktivnost .
Človek je od najstarejših časov gojil željo po izpopolnjevanju gibalnih sposobnosti. Smučanje sodi med načine izpopolnjevanja gibalnih sposobnosti na področju Alp in drugih s snežno odejo bogatih dežel in pokrajin.
Prvotno smučanje je bilo primitivno in preprosto. Narekovale so ga skromne možnosti uporabe materialov, načinov izdelave in sama namenskost. Do današnjih dni se je smučanje razvilo v šport in zabavo. Način premikanja po zasneženi pokrajini je smučanje domena redkih območji. Smučanje z vso množico spremljajočih dejavnosti je tudi priljubljena in donosna dejavnost alpskih območji Evrope. Zimski oddih je smučanje in obisk s snežno odejo bogati področji postalo šele v zadnjih obdobjih. Še pred približno stoletjem je bilo to pravilo obrnjeno na glavo.
V poletnih obdobjih leta so takratni turisti hodili letovat v gorska območja z nižjimi temperaturami, v zimskih obdobjih leta pa so hodili letovat v obmorska območja. Na področju Slovenije imamo iz takratnih obdobji kar nekaj znanih letovišč, ki so delovala po prej omenjenemu sistemu. Znano letovišče poletnih dni je bil Bled, med tem, ko imamo na obali kar nekaj krajev, ki so veljali kot zimska letovišča. Danes se je situacija seveda obrnila, predvsem pa si tako tipično zimska kot letna letovišča želijo čim bolj izkoristiti vse naravne danosti. Smučanje v Sloveniji je tako možno v nekaterih primerih združiti z aktivnostmi značilnimi za poletno sezono. Gorska smučišča omogočajo smučanje še krepko v pomladnih mesecih, za najbolj pogumne pa je to hkrati priložnost za osvežitev v slovenskem morju.
Kakovostna turistična ponudba zna takšne naravne danosti s pridom izkoristiti in ponudi turistom takšno ponudbo kot izjemno. Smučanje v Sloveniji velja kot priljubljen šport in način rekreacije. Veljamo kot narod, ki ima smučanje zapisano v zgodovino, s smučarskimi dosežki se tudi radi pohvalimo. Smučanje v Sloveniji ima tradicijo, ki je praktično enako obsežna kot v drugih alpskih deželah.
Prvotno smučanje je bilo primitivno in preprosto. Narekovale so ga skromne možnosti uporabe materialov, načinov izdelave in sama namenskost. Do današnjih dni se je smučanje razvilo v šport in zabavo. Način premikanja po zasneženi pokrajini je smučanje domena redkih območji. Smučanje z vso množico spremljajočih dejavnosti je tudi priljubljena in donosna dejavnost alpskih območji Evrope. Zimski oddih je smučanje in obisk s snežno odejo bogati področji postalo šele v zadnjih obdobjih. Še pred približno stoletjem je bilo to pravilo obrnjeno na glavo.
V poletnih obdobjih leta so takratni turisti hodili letovat v gorska območja z nižjimi temperaturami, v zimskih obdobjih leta pa so hodili letovat v obmorska območja. Na področju Slovenije imamo iz takratnih obdobji kar nekaj znanih letovišč, ki so delovala po prej omenjenemu sistemu. Znano letovišče poletnih dni je bil Bled, med tem, ko imamo na obali kar nekaj krajev, ki so veljali kot zimska letovišča. Danes se je situacija seveda obrnila, predvsem pa si tako tipično zimska kot letna letovišča želijo čim bolj izkoristiti vse naravne danosti. Smučanje v Sloveniji je tako možno v nekaterih primerih združiti z aktivnostmi značilnimi za poletno sezono. Gorska smučišča omogočajo smučanje še krepko v pomladnih mesecih, za najbolj pogumne pa je to hkrati priložnost za osvežitev v slovenskem morju.
Kakovostna turistična ponudba zna takšne naravne danosti s pridom izkoristiti in ponudi turistom takšno ponudbo kot izjemno. Smučanje v Sloveniji velja kot priljubljen šport in način rekreacije. Veljamo kot narod, ki ima smučanje zapisano v zgodovino, s smučarskimi dosežki se tudi radi pohvalimo. Smučanje v Sloveniji ima tradicijo, ki je praktično enako obsežna kot v drugih alpskih deželah.
sobota, 13. september 2014
Študentsko zavarovanje je modra odločitev
Študentsko zavarovanje je modra odločitev za vse študente visokih šol in fakultet.
Med vsemi ostalimi zavarovanji, študentsko zavarovanje nudi zavarovanje pred nezgodami neizkušenih oseb. Študentsko zavarovanje je tako zavarovanje neizkušenosti, ki je še posebej neugodna za mlajše, kot morebitne starejše udeležence nesreče. Stroški, kateri nastanejo ob nezgodi so za študente še posebej obremenjujoči. Njihov proračun je študentskim letom primeren, sami stroški povračila škode pa običajno ni temu primerno naravnan. Študentsko zavarovanje je modra odločitev, saj se zavedamo neizkušenosti mladih oseb. V vsakdanjiku so mlajše osebe bistveno bolj neizkušene, dodatno nevarnost predstavlja intenzivnost in aktivnosti, katera je na višji stopnji kot to velja za odrasle osebe. Študentsko zavarovanje je lahko zdravstveno ali nezgodno, obstajajo pa možnosti individualnih zavarovanj. Zdravstveno zavarovanje je do šestindvajsetega leta starosti urejeno tako, da je študent obravnava kot družinski član. Po tem mora študentsko zavarovanje urejati skladno z zakonom. Za študenta se smatra oseba, ki presega z zakonom določeno starost ter ni zaposlen pri nobenem delodajalcu oziroma ni prijavljen na zavodu za zaposlovanje. Študentsko zavarovanje je lahko tudi nezgodno zavarovanje. Nezgodno zavarovanje študentov zavaruje študente visokih šol ali fakultet. Pogoj za sklenitev zavarovanja je veljavni status. Zavarovalnice običajno zavarujejo vse, ki dokažejo svoj status neglede na zdravstveno stanje in splošno delovno sposobnost do tridesetega lega starosti. Študente nezgodno zavarovanje ščiti pred posledicami nezgod, ki se lahko zgodijo na različnih krajih. Posledice nezgod se lahko zgodijo v kraju študija, doma ali v tujini. Zelo pomembna lastnost študentskega zavarovanja je tudi dejstvo, da je študent zavarovan v času študija ter času izven študijskih obveznosti. Za posebno izpostavljene skupine študentov, kot so recimo registrirani športniki, ima večina zavarovalnic na voljo posebne dodatne oblike zavarovanja.
Študentsko zavarovanje je pomembna pridobitev za vsakega študenta, saj ga varuje pred posledicami nezgod v kraju študija in izven njega, kot tudi v času študija in izven študijskega časa.
Več si preberite tukaj.
Več si preberite tukaj.
Naročite se na:
Objave (Atom)