sreda, 26. marec 2014

Turistična agencija – first in last minute ponudbe

Med izjemno priljubljene storitve, ki jih ponuja turistična agencija, spadajo tako imenovana last minute potovanja. Nekaj tednov ali nekaj dni pred potovanjem ostaja še nekaj prostih mest, ki jih turistična agencija ponuja po precej znižani ceni. Razlog za to je, da se ponudniku bolj splača zapolniti ta prazna mesta po znižani ceni, kot pa da ostanejo nezasedena. To je odlična priložnost za vse tiste, ki imajo radi bolj pustolovski pristop pri izbiranju dopustniškega kraja. Ne samo to, da nam z lastni minute ponudbo turistična agencija omogoči, da prihranimo nekaj denarja, ki ga lahko nato porabimo na dopustu za zabavo, ampak daje nam tudi možnost, da se pustimo presenetiti.

Izbiramo lahko med bližnjimi kraji, daljno tujino in seveda tudi med različnimi eksotičnimi kraji. Ob bok last minute ponudbi lahko postavimo tudi tako imenovano first minute ponudbo. Koncept te ponudbe je ravno obraten glede na prejšnjo ponudbo. Pri first minute ponudbi gre za planiranje dopusta precej pred odhodom, običajno nekaj mesecev prej. Tudi takrat je turistična agencija pripravljena ponuditi turistične pakete po precej nižji ceni. Cilj je ta, da se tako vnaprej organizira potovanje in čim prej zapolni mesta. Običajno pa first minute potovanja zahtevajo predplačilo, ki je lahko izraženo v odstotku cene turističnega paketa ali pa ima neko lastno fiksno ceno. Tudi first minute ponudbe pokrivajo praktično vse možne destinacije. Takšna storitev, ki jo ponuja turistična agencija, je koristna predvsem za tiste, ki imajo službeni dopust planiran vnaprej za celo leto. Tako lahko že pozimi planirajo poletni dopust, ker imajo znan termin, ko lahko odpotujejo, pri tem pa bodo privarčevali precej denarja. Storitve, ki jih ponuja turistična agencija, so lahko izjemno praktične.

Omogočajo nam hitro planiranje dopusta in prilagajanje našim zahtevam in okusom. Turistični agenti, ki si znajo vzeti čas in prisluhniti stranki, pomagajo pri izbiranju primernih turističnih destinacij in tako pripomorejo k temu, da bo dopust res nepozaben.

http://www.agencija-oskar.si/

petek, 7. marec 2014

Kakšna krema za prsi je najboljša za nego v času nosečnosti in dojenja?

Krema za prsi je pri mnogih mladih mamah eden izmed najbolj potrebnih pripomočkov v času nosečnosti, še pogosteje pa v času dojenja. Posebej na začetku dojenja je nega prsi, predvsem bradavic izjemno pomembna. Medtem ko ugotavljate, kaj bi lahko bil razlog za boleče, razpokane ali krvaveče bradavice, in si prizadevate, da bi ga odpravile, je zelo pomembno, da dojenja ne prekinjate. Če je otrok pravilno prisesan in ima bradavico globoko v ustih, je bradavica zaščitena pred nadaljnjimi poškodbami. Nepretrgano dojenje zmanjšuje verjetnost, da bi se mlečni vodi zamašili, in zagotavlja, da otrok dobiva dovolj mleka. Ko gre za razbolene ali razpokane bradavice, se bolečina v večini primerov poleže, ko se naučimo pravilnega pristavljanja in otroku pomagamo, da se pravilno prisesa.

Zaradi številnih prednosti, ki jih dojenje prinaša tako materi kot otroku, je dojenje vredno nadaljevati. Krema za prsi je izjemnega pomena za nego bradavic med dojenjem, tu pa svoje delovanje že desetletja izkazuje krema Garmastan, ki je bila še nedolgo nazaj pri nas nedobavljiva, danes pa jo lahko kupite v lekarnah in specializiranih trgovinah. Omenjena krema za prsi je nevtralnega vonja, prav tako ne vsebuje maščob, barvil, parfumskih olj in lanolinskih alkoholov. Topi se pri telesni temperaturi in ga je tudi po občutljivi koži preprosto razmazati, se preprosto spere. Mazilo Garmastan lahko varno in brez omejitev uporabljate med nosečnostjo in laktacijo. Mazilo Garmastan med drugim podpira protivnetno delovanje kože, zato zmanjšuje možnosti za nastanek razjed na koži in pomaga preprečevati prezgodnje odstavljanje, pomaga tudi preprečevati nastanek in s tem uporabo zdravil proti mastitisu. Sestavine v mazilu Garmastan so znane po svojih lastnostih, ki zmanjšujejo pojavnost preobčutljivostnih reakcij in alergij. Krema za prsi Garmastan vsebuje naravne snovi, ki otroku ne škodujejo, mladi mamici pa v boju z bolečino zelo pomagajo.

torek, 4. marec 2014

Delo v proizvodnji

Delo v proizvodnji je delo, ki ga lahko opravljajo ljudje z različnimi poklici, pa tudi z različno stopnjo izobrazbe, vse pa je odvisno predvsem od tega, o kakšni vrsti proizvodnega dela je govora. Delavec za preprosta dela v proizvodnji hrane, pijač, krmil in tobačnih izdelkov opravlja različna srednje zahtevna dela v živilski industriji, kot so priprava hrane, predelava zelenjave, sadja, rib in morskih sadežev ter priprava alkoholnih in brezalkoholnih pijač. Takšen delavec opravlja manj zahtevne, pa tudi srednje zahtevne delovne operacije, ki se od njega zahtevajo v proizvodnem procesu. Tako pripravlja delovne prostore, sredstva in pripomočke. Skrbi za čistočo in red na delovnem mestu, skrbi za čiščenje, rezanje, mletje, mešanje in filtriranje. Oblikuje izdelke, jih pasterizira, toplotno obdeluje, suši in hladi. Pomaga pri mehanski in toplotni obdelavi živil, pakira živila in jih skladišči.

Kandidat za delo v proizvodnji hrane in pijače pride do poklica z izobraževanjem na poklicni stopnji živilske smeri. Delo v proizvodnji zahteva poznavanje dela, tehnoloških postopkov, poznati mora stroje s katerimi rokuje, seznanjen mora biti s transportom in transportnimi sredstvi, poznati mora osnove varstva pri delu, požarnega varstva in varstva okolja. Če delavec svoje delo opravlja v proizvodnji hrane in pijače mora biti poučen o higieni in pripravi živil, osebni higieni in higieni delovnih prostorov. Delavec v proizvodnji hrane in pijač mora poznati zahteve kakovosti hrane in pijač ter oblike spremljanja in zagotavljanja kakovosti. Delo v proizvodnji velikokrat poteka v zaprtih prostorih, lahko se zgodi tudi, da je delavec med samim delom pogosto izpostavljen hitrim toplotnim spremembam, umazaniji in smradu, velikokrat tudi umetni svetlobi, hrupu in tresljajev zaradi strojev. Delo je fizično zahtevno, ker se opravlja večinoma stoje, med hojo, s pripogibanjem in obračanjem v prisilnem položaju. Delo v proizvodnji velikokrat poteka v izmenah, tudi v nočni izmeni, ob sobotah, nedeljah, pa tudi ob praznikih